a
 

Hakkımızda


Yan Pasaj Yayınevi olarak okumanın, öğrenmenin, araştırmanın, farklı kitap dünyalarında farklı karakterlerle tanışmanın önemini ve büyüsünü çok iyi biliyoruz. Kitabın insana, dolayısıyla dünyaya kattıklarının farkındayız. Kitabın ona cevabı bilmediğinde bilgi, karanlıkta kaldığında ışık, bunaldığında sığınak, rutinden sıkıldığında macera, kaybolduğunda pusula, sınırlara çarptığında ufuk ya da en azından yalnız kaldığında dost, sevgili olduğunu çok iyi biliyoruz. Biz de gerçek dünyayla kitap dünyasını birleştiren “yol”, okuyucuyu kitapla buluşturan yanındaki, yakınındaki “geçit” olalım dedik; yayınevimizin adını Yan Pasaj koyduk.

Biz kitaplara tutkunuz. Tutkumuz işimiz olsun istedik. Bir yayınevi kurma fikri bir hayalle başladı. Bırakılan işler, değiştirilen kariyer planları, yapılan araştırmalar, uzun süren toplantılarla bu hayal günden güne büyüdü ve nihayet ilk yayınlarıyla ipek böceği kozasından çıkıp kelebek oldu.

Bizim hayalden hedefe dönüşmüş bir vizyonumuz var: Dünya ve Türk edebiyatından en iyi kitapları keşfetmek, onları yüksek kalitede yayımlamak; en geniş okur kitlesine ulaştırabilmek için yazılı-görsel basını, sosyal medyayı en verimli şekilde kullanmak ve kitabın ülkenin tüm noktalarında bulunmasını, kolay ulaşılabilir olmasını sağlamak!

Kitapların kıymetini ve önemini çok iyi biliyoruz. İşin ciddiyetinin farkındayız. Bizim hayal ortağımız olur musunuz?

About Us

As Yan Pasaj, we heartily know the magic of reading, learning, researching, and meeting with different characters in the worlds of different books. We are well aware of how books contribute to the people, and consequently to the world itself. The book is the knowledge when you do not know the answer, a light when you are lost in the dark, a shelter when you feel overwhelmed, an adventure when you are tired of the routine, a compass when you are lost, a new horizon when you hit the borders, or at least, a friend when you are all alone. We wished to become a “road” that connects the world of books with the real world and a passage at readers’ side, meeting them with books. That is where the publisher’s name Yan Pasaj (Side Passage) came from.

We are passionately in love with books. Our wish to make our passion our profession led us to establish a publishing house. After a year-long work -along with changed career plans, exhaustive researches, and endless meetings - our dream grew each passing day and emerged like a butterfly with the release of our first book in May 2017. We have a vision that is transformed from a dream to a mission: To discover the best books from local and global literature, to publish them in highest possible quality, to use the media and the social networks strongly to reach out the largest possible readers, and to make the books available and easily accessible in all around the country.

We are highly aware of the value and the importance of the books and the serious nature of the usiness. Will you participate in our dream?


Qui Sommes-Nous?

Chez Yan Pasaj, nous connaissons très bien l’importance et la magie de lire, d’apprendre, de rechercher, d’aller à la rencontre de différents personnages. Nous sommes conscients de tout ce que les livres apportent à l’homme, donc au monde. Nous savons très bien que les livres lui offrent un savoir quand il manque de connaissance, une lumière quand il se retrouve dans l’obscurité, un refuge quand il est en détresse, une aventure quand il se noie dans la routine, une boussole quand il est perdu, un horizon quand il se heurte aux limites ou du moins, un ami, un amant quand il se sent seul. Animés par le désir d’être « la voie » qui relie le monde réel au monde des livres mais aussi d’être « le passage » entre les livres et les lecteurs, nous avons nommé notre maison d’édition Yan Pasaj, ce qui signifie: "le passage d’à côté."

Nous vouons un amour passionnel aux livres. Nous avons souhaité transformer notre passion en notre métier. L’idée de fonder une maison d’édition a débuté avec un rêve et ce rêve a grandi de jour en jour. Nous avons quitté notre travail, nous avons changé nos plans de carrière, nous avons fait de longues recherches et des réunions interminables et finalement, la chenille est sortie de son cocon pour devenir un papillon qui a déployé ses ailes avec notre premier livre.

Le rêve du début s’est transformé aujourd’hui en un objectif qui est de découvrir les meilleurs livres dans leurs genres et de les publier avec une qualité exceptionnelle, d’utiliser la presse écrite, les médias et les plateformes numériques afin de les faire connaitre par un public le plus large possible, ainsi que de les rendre accessibles dans tous les points de vente du pays!

Comme nous l’avons déjà précisé, nous connaissons très bien la valeur et l’importance des livres. Nous sommes conscients du sérieux que requiert le travail. Que direz-vous de partager ce rêve avec nous ?

 

Yan Pasaj Yayınevi olarak okumanın, öğrenmenin, araştırmanın, farklı kitap dünyalarında farklı karakterlerle tanışmanın önemini ve büyüsünü çok iyi biliyoruz. Kitabın insana, dolayısıyla dünyaya kattıklarının farkındayız. Kitabın ona cevabı bilmediğinde bilgi, karanlıkta kaldığında ışık, bunaldığında sığınak, rutinden sıkıldığında macera, kaybolduğunda pusula, sınırlara çarptığında ufuk ya da en azından yalnız kaldığında dost, sevgili olduğunu çok iyi biliyoruz.
Şimdi sizi bu büyülü dünya ile baş başa bırakma vakti…
Keyifli okumalar dileriz.