İşe gitmek zorunda olanlar dışında genel olarak evde olduğumuz, kendimizle baş başa kaldığımız; belirsizliklerle dolu bu zor günlerde psikolojimizi sağlam tutmak için hedeflerimize odaklanmak en doğrusu olacak sanırım.

Siz de her pazartesi diyete, her yeni yıl başlangıcında spora başlayan […]

 

Sahip olduğumuz onca şeye rağmen çoğu zaman tatminsiz, mutsuz, kaygılı, öfkeli, tahammülsüz, yoğun, yorgun, telaşlı, pişman… velhasıl geçmişle gelecek arasına sıkışıp içinde yaşadığımız anı kaçıran ve her gün giderek kalabalıklaşan kocaman bir insan topluluğuyuz.

Her sabah, geçmişin ke […]

 

“...ama o kadar yoğunum ki!”

Bu tanıdık yakınma cümlesini en son ne zaman söylediniz? Hayatlarımız günün koşuşturması içinde geçiyor. Bu koşuşturma içinde kendimiz için de bir şeyler yapmanın gereğini fark edemiyoruz. Çalışma hayatında biz olmazsak işlerin yürümeyeceğine inanıyor, kend […]

 

Son günlerde ne kadar sık karşılaştığımız bir soru bu. Kendimiz dışında her şeye o kadar enerji ve zaman harcıyoruz ki dönüp kendimize bakmak aklımıza bile gelmiyor. Tüm bu koşuşturma, günün sonunda hep bize bir şeyleri kaçırdığımızı hissettiriyor ama kaçırdığımız şeyin kendimiz olduğunun farkına bi […]

 

21. yüzyılın modern dünyası bize çok şey sağladı: Akıllı telefonlar, süper teknolojik ev aletleri, saatte iki yüz kilometre yapan arabalar, herkesin kendi kanalını oluşturabildiği sosyal medya araçları ve daha niceleri…Elimizdeki telefonlar sayesinde listemizdeki binlerce kişiyle anında yazışıp habe […]Yan Pasaj Yayınevi olarak okumanın, öğrenmenin, araştırmanın, farklı kitap dünyalarında farklı karakterlerle tanışmanın önemini ve büyüsünü çok iyi biliyoruz. Kitabın insana, dolayısıyla dünyaya kattıklarının farkındayız. Kitabın ona cevabı bilmediğinde bilgi, karanlıkta kaldığında ışık, bunaldığında sığınak, rutinden sıkıldığında macera, kaybolduğunda pusula, sınırlara çarptığında ufuk ya da en azından yalnız kaldığında dost, sevgili olduğunu çok iyi biliyoruz.
Şimdi sizi bu büyülü dünya ile baş başa bırakma vakti…
Keyifli okumalar dileriz.