Kraliçe Arı Şarkı Söylediğinde Arılar Dans Eder
Kraliçe Arı Şarkı Söylediğinde Arılar Dans Eder

Kraliçe Arı Şarkı Söylediğinde Arılar Dans Eder

Çevirmen : Meltem Gezgin
Editör : Gözde Sayınsoy
Sayfa Sayısı : 280
 
SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Kraliçe Arı Şarkı Söylediğinde Arılar Dans Eder

Mükemmel ebeveyn olmanın bir tarifi var mı?

Marie mükemmel bir anne olmak istiyor: Asla sesini yükseltmeyen, organik beslenmeye önem veren, çocuklarına vakit ayırıp onları en iyi şekilde yetiştirmek isteyen bir anne… Ama hiçbir şey istediği gibi gitmiyor, hiçbir şeye yetişemiyor. Günlük yaşamın kısıtlamaları yüzünden bitkin ve bunalmış durumda. Bu yüzden ergen oğlunu, aşırı hassas ortanca çocuğunu ve kıpır kıpır bir enerjisi olan en küçüğünü artık yönetemiyor. Çocuklarına bağırıyor, onları cezalandırıyor, sonra da suçluluk duygusu altında eziliyor. Kırkıncı yaş gününün şafağında Marie, tükenmişliğin eşiğinde. Nihayet bir gün, arkadaşının zoruyla kendine ve iyi ebeveyn olmaya dair yepyeni bakış açıları kazanacağı özel bir kampın yolunu tutuyor.  

Kraliçe Arı Şarkı Söylediğinde Arılar Dans Eder, tüm çocuk büyütenlere adanmış, onların hâlinden anlayıp kendilerini daha iyi hissetmeleri için yollarına ışık tutan harika bir roman. Bu hikâyede Marie’yle birlikte biz de çok önemli bir şeyi hatırlıyoruz: Başkalarını mutlu etmek için önce kendimizin mutlu olması gerektiğini.


"Suçluluk duygusunu hafifleten kitap: Bunalmış bir anne ve onu dinlenmeye gönderen bir komşu. Orada kendimizi buluyoruz! Olaylara farklı bir perspektiften bakmanızı sağlayan bir roman.” -Marie-PierreYan Pasaj Yayınevi olarak okumanın, öğrenmenin, araştırmanın, farklı kitap dünyalarında farklı karakterlerle tanışmanın önemini ve büyüsünü çok iyi biliyoruz. Kitabın insana, dolayısıyla dünyaya kattıklarının farkındayız. Kitabın ona cevabı bilmediğinde bilgi, karanlıkta kaldığında ışık, bunaldığında sığınak, rutinden sıkıldığında macera, kaybolduğunda pusula, sınırlara çarptığında ufuk ya da en azından yalnız kaldığında dost, sevgili olduğunu çok iyi biliyoruz.
Şimdi sizi bu büyülü dünya ile baş başa bırakma vakti…
Keyifli okumalar dileriz.