Bayan Seninki
Bayan Seninki

Bayan Seninki

Çevirmen : İrem Genç
Editör : Gözde Sayınsoy
Sayfa Sayısı : 152
 
SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Bayan Seninki

Inés, kocasının çantasında kalem ararken bir not bulur: Rujla çizilmiş, üzerinde "Seni seviyorum" yazan ve "Seninki" imzalı bir kalp… Bu not, çığı başlatan kar tanesi olabilir; hayatındaki her şeyi darmadağın edebilir. Mükemmel çift imajını. Mutlu aile tablosunu. Her şeyi…

Yağmurlu bir kış akşamında Inés, kocası Ernesto’yu takip eder ve onun ıssız bir ormanda bir kadınla buluştuğunu görür. Uzaktan gizlice onları izler. Kocası ve kadın arasında şiddetli bir tartışma başlar. Bu esnada kadın kazayla düşer ve başını bir kütüğe çarpar. Bundan sonrası birbiri ardına devrilen domino taşları misali ilerler. Inés, gördüklerini kocasının aleyhine kullanacak mı yoksa kendi menfaatleri uğruna olayların üstünü örtmeye mi çalışacak? Sonuçta nefret de insanları aşk kadar ivedi bir şekilde bir araya getirebilir, değil mi?

Bu romanda sadece, sayfaları hızla çevireceğiniz, ters köşeleriyle sizi şaşkınlığa uğratan bir olay örgüsü değil; aynı zamanda orta sınıf aile yaşamının eleştirel bir portresi yer alıyor. Claudia Piñeiro hem modern toplumun ses tonlarını zekice yankılıyor hem de ironi yoluyla, kadınların evlenmesi, bir erkeğin bakımını üstlenmesi, evliliği bir yaşam tarzı olarak görmesi gerektiğini dayatan toplumsal bakış açısını yeniden inşa ediyor.


"Entrikaları şeytani derecede zekice." -Matías Nespolo

"İtalya'da, Alfred Hitchcock'un ölmediğini, Buenos Aires'li bir kadının bedeninde yaşadığını ve harika romanlar yazdığını söylüyorlar. Keşke buralarda iki ya da üç Claudia Piñeiro olsaydı!" -Marga NelkenYan Pasaj Yayınevi olarak okumanın, öğrenmenin, araştırmanın, farklı kitap dünyalarında farklı karakterlerle tanışmanın önemini ve büyüsünü çok iyi biliyoruz. Kitabın insana, dolayısıyla dünyaya kattıklarının farkındayız. Kitabın ona cevabı bilmediğinde bilgi, karanlıkta kaldığında ışık, bunaldığında sığınak, rutinden sıkıldığında macera, kaybolduğunda pusula, sınırlara çarptığında ufuk ya da en azından yalnız kaldığında dost, sevgili olduğunu çok iyi biliyoruz.
Şimdi sizi bu büyülü dünya ile baş başa bırakma vakti…
Keyifli okumalar dileriz.