Mariana Çukuru
Mariana Çukuru

Mariana Çukuru

Çevirmen : Gonca Gül Kurtulmuş
Editör : Gözde Sayınsoy
Sayfa Sayısı : 240
 
SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Mariana Çukuru

-Almanya’da çoksatar-

-Der Spiegel çok satanlar listesinde 13. sırada-

 

Dipteyseniz, Mariana Çukuru kadar derinlerde… Artık hiçbir şeyden keyif alamıyorsanız, yaşamak sizin için sadece hayatta kalmaksa sizi su yüzeyine tekrar ne çıkarabilir?


Paula fazla bir şeye ihtiyaç duymaz. Mütevazı bir daire, yiyecek için biraz para ve dünyadaki her şeyden çok sevdiği kardeşi Tim’in varlığı mutlu olması için yeterlidir. Ancak korkunç bir kaza her şeyi altüst eder. Paula dibe vurur. Ne var ki bir gece, tesadüfen tanıştığı tuhaf bir beyefendi onu umutsuzluğun derinliklerinden çekip çıkarır. Birlikte, ikisini de değiştirecek maceralarla dolu bir yolculuğa çıkarlar.  

Mariana Çukuru’nu okurken biraz kalbiniz kırılacak, sonra ağlayana kadar güleceksiniz. Bu roman, sevilen biri öldüğünde yaşamanın tekrardan nasıl öğrenileceği ve hayatın yeniden nasıl sevileceği hakkında, ama her şeyden önce kendinize giden yol hakkında. Ölmekle ilgili, ama her şeyden çok “yaşamak" hakkında.

“İnsan genç bir kadın olarak, hiç tanımadığı bir adamla, ölümle ve bir tavukla dağlarda bir yolculuğa çıkabilir mi? Paula çıkabilir. Ve insan okura denizle ilgili bir şeyler öğretirken bir yandan tüylerini diken diken edecek kadar güzel bir roman yazabilir mi? Evet! Mariana Çukuru öylesine derin ki bu çukurda tüm bunlara ve hatta daha fazlasına yer var.” –Mariella Tripke
Yan Pasaj Yayınevi olarak okumanın, öğrenmenin, araştırmanın, farklı kitap dünyalarında farklı karakterlerle tanışmanın önemini ve büyüsünü çok iyi biliyoruz. Kitabın insana, dolayısıyla dünyaya kattıklarının farkındayız. Kitabın ona cevabı bilmediğinde bilgi, karanlıkta kaldığında ışık, bunaldığında sığınak, rutinden sıkıldığında macera, kaybolduğunda pusula, sınırlara çarptığında ufuk ya da en azından yalnız kaldığında dost, sevgili olduğunu çok iyi biliyoruz.
Şimdi sizi bu büyülü dünya ile baş başa bırakma vakti…
Keyifli okumalar dileriz.