a

Olivia Ruiz

 

Olivia Ruiz (Olivia Blanc) şarkıcı ve oyuncudur. Müzisyen ve şarkıcı Didier Blanc’ın kızıdır.

Ruiz, Montpellier Üniversitesi’nde sahne sanatları okudu; ardından iletişimde BTS’ye (yüksek teknisyenlik diploması) yöneldi. On beş yaşından itibaren müzik, tiyatro, dans dersleri aldı ve arkadaşlarıyla rock grubu Five’ı kurdu. 2001 yılında Star Academy’ye katılarak yarı finale kaldı. Sonrasında ilk albümünü çıkardı. İkinci albümü, bir milyon satış rakamına ulaştı ve 2007’de Victoire de la Musique’de Yılın Kadın Sanatçısı ve Gösterisi kategorisinde ödül aldı. Günlük olaylar Olivia Ruiz’de her zaman yankı uyandırdı. Çünkü o bunları; okuduğu, işittiği hikâyelerin ve tarihin tekrarı olarak gördü; ki bu hikâyeler bugün hâlâ, geçmiş bize hiç ders vermemiş gibi kendini ve başkalarını içine hapsediyor.

Ruiz, “Anlamaya çalışarak ve tabuları yıkarak sevdiğim herkesin ruhunu onaracak bir süper kahraman olabilmeyi çok isterdim,” diyordu ve Renkli Çekmeceli Şifonyer böyle bir zamanda doğdu.


“O, insanın kaderini kendinin yazdığını söyler; gereken tek şey, yaşamaya karar verdiğin hikâye için yağmurun silemeyeceği bir mürekkep bulmaktır.” - Renkli Çekmeceli Şifonyer kitabından.Yan Pasaj Yayınevi olarak okumanın, öğrenmenin, araştırmanın, farklı kitap dünyalarında farklı karakterlerle tanışmanın önemini ve büyüsünü çok iyi biliyoruz. Kitabın insana, dolayısıyla dünyaya kattıklarının farkındayız. Kitabın ona cevabı bilmediğinde bilgi, karanlıkta kaldığında ışık, bunaldığında sığınak, rutinden sıkıldığında macera, kaybolduğunda pusula, sınırlara çarptığında ufuk ya da en azından yalnız kaldığında dost, sevgili olduğunu çok iyi biliyoruz.
Şimdi sizi bu büyülü dünya ile baş başa bırakma vakti…
Keyifli okumalar dileriz.